beyaz.az

Haqqinda.az

Axtardığın haqqında - Hər gün yeni məlumat öyrən

Avrokuboklarda kimlər iştirak edəcəklər?

2010-11 mövsümü yekunlaşmaq üzrədir. Artıq bir çox ölkələrdə qaliblərin adlarına aydınlıq gəlib. Biz bu yazıda qitəmiqyaslı turnirlərdə ölkələri kimlərin təmsil edəcəklərini və yarışa hansı mərhələdən qoşulacaqlarını qeyd edəcəyik.
ÇEMPİONLAR LİQASI
1-ci seçmə mərhələ
"Dudelanj" (Lüksemburq), "FK Santa Koloma" (Andorra), "Valletta" (Malta), San Marino çempionu
2-ci seçmə mərhələ
BATE (Belarus), "Makkabi" (Hayfa, İsrail), "Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya), "Rusenborq" (Norveç), "Partizan" (Serbiya), APOEL (Kipr), "Visla" (Polşa), "Liteks" (Bolqarıstan), "Slovan" (Slovakiya), "Viktoriya" (Plzen, Çexiya), "Maribor" (Sloveniya), HİK (Finlandiya), "Ekranas" (Litva), "Zestafoni" (Gürcüstan), "Malmö" (İsveç), "Şemrok Rovers" (İrlandiya), Avstriya çempionu, "Daçiya" (Moldova), "Pünik" (Ermənistan), "Boraç" (Bosniya və Herseqovina), "Skonto" (Latviya), "Fehervar" (Macarıstan), "Banqor Siti" (Uels), Çernoqoriya çempionu, "HB Torshavn" (Farer adaları), "Linfild" (Şimali İrlandiya), "Tobol" (Qazaxıstan), "Flora" (Estoniya), "Breydablik" (İslandiya), "NEFTÇİ" (AZƏRBAYCAN), "Şikendiya" (Makedoniya), "Şkenderbu" (Albaniya), 1-ci seçmə mərhələnin iki qalibi
3-cü seçmə mərhələ - Çempionlar
"Reyncers" (Şotlandiya), "Kopenhagen" (Danimarka), "Genk" (Belçika), 2-ci seçmə mərhələnin 17 qalibi
Çempion olmayanlar - "Standard" (Belçika), "Rubin" (Rusiya), "Benfika" (Portuqaliya), "Dinamo" (Kiyev, Ukrayna), "Tvente" (Hollandiya), "Trabzonspor" (Türkiyə), "Timişoara" (Rumıniya), İsveçrə çempionatının gümüş mükafatçısı, Yunanıstan çempionatının gümüş mükafatçısı, Danimarka çempionatının gümüş mükafatçısı
Pley-off mərhələsi
Çempionlar
3-cü mərhələnin 10 qalibi
Çempion olmayanlar
"Bavariya" (Almaniya), "Arsenal" (İngiltərə), "Vilyareal" (İspaniya), "Udineze" (İtaliya), Fransa çempionatının bürünc mükafatçısı, 3-cü seçmə mərhələnin 5 qalibi
Qrup mərhələsi
"Mançester Yunayted", "Çelsi", "Mançester Siti" (hamısı İngiltərə), "Barselona", "Real", "Valensiya" (hamısı İspaniya), "İnter", "Milan", "Napoli" (hamısı İtaliya), "Borussiya" (Dortmund), "Bayer" (hər ikisi Almaniya), "Lill", "Marsel" (hər ikisi Fransa), MOİK, "Zenit" (hər ikisi Rusiya), "Portu" (Portuqaliya), "Şaxtyor" (Ukrayna), "Ayaks" (Hollandiya), "Olimpiakos" (Yunanıstan), "Fənərbağça" (Türkiyə), İsveçrə çempionu, "Otselul" (Rumıniya), pley-off mərhələsinin 10 qalibi
AVROPA LİQASI
1-ci seçmə mərhələ
"Qlentoran", "Kliftonvill" (hər ikisi Şimali İrlandiya), Makedoniya klubu, İngiltərə klubu, "Elfsborq", "Hakken" (hər ikisi İsveç), "Tromsö", "Aalesunds" (hər ikisi Norveç), "Senkt Patriks" (İrlandiya), "QARABAĞ", AZAL (hər ikisi AZƏRBAYCAN), "Dinamo" (Tbilisi), "Olimpi" (hər ikisi Gürcüstan), "Honka" (Finlandiya), Xorvatiya klubu, "Minsk" (Belarus), "Rad" (Serbiya), "Reykyavik", "Vestmannayer" (hər ikisi İslandiya), TNS, "Neat Atletik" (hər ikisi Uels), "Koper", "Olimpiya" (Sloveniya), Polşa çempionatının bürünc mükafatçısı, Slovakiya çempionatında 4-cü yeri tutan komanda, Bosniya və Herseqovina klubu, "Rudar", "Zeta" (hər ikisi Çernoqoriya), "Birkirkara" (Malta), "Paksi", "Ferentsvaroş" (hər ikisi Macarıstan), "Milsami" (Moldova), "Banqa" (Litva), "Dauqava" (Latviya), "Flyamurtari", "Vlajniya" (hər ikisi Albaniya), "Trans", "Kalyu" (hər ikisi Estoniya), "İrtış", "Şaxtyor" (hər ikisi Qazaxıstan), "Banants", "Ulisses" (hər ikisi Ermənistan), San Marino klubu, "Kaeryenq", "Fola" (hər ikisi Lüksemburq), "Lusitanos", "UE Santa Koloma" (hər ikisi Andorra), "Runavik", "Fuqlafyordur" (hər ikisi Farer adaları)
2-ci seçmə mərhələ
"Şaxtyor" (Belarus), Polşa klubu, Rumıniya klubu, "Anortosis", AEK (hər ikisi Kipr), "Jilina" (Slovakiya), "Hafnarfyordur" (İslandiya), "Nasional" (Portuqaliya), "Metallurq", "Ventspils" (hər ikisi Latviya), "Vorskla" (Ukrayna), "Şerif" (Moldova), Hollandiya klubu, "Örebro" (İsveç), "Qaziantepspor" (Türkiyə), Yunanıstan klubu, "Tirana" (Albaniya), "Dandi Yunayted" (Şotlandiya), "Suduva", "Tauras" (hər ikisi Litva), "Makkabi" (Təl-Əviv), "Bney Yehuda" (hər ikisi İsrail), Danimarka klubu, "Vaduts" (Lixtenşteyn), "Vesterlo" (Belçika), TPS, KuPS (hər ikisi Finlandiya), "Yablonets" (Çexiya), Moldova Kubokunun qalibi, İsveçrə klubu, "Valerengen" (Norveç), Bosniya və Herseqovinanın 2 klubu, Çernoqoriya Kubokunun qalibi, Avstriyanın iki klubu, Çernoqoriya klubu, "Keckemeti" (Macarıstan), "Aktobe" (Qazaxıstan), Serbiya klubu, "Bohemians" (İrlandiya), "Sent Xuliya" (Andorra), "Streymur" (Farer adaları), Bolqarıstan klubu, "XƏZƏR LƏNKƏRAN" (AZƏRBAYCAN), Gürcüstan Kubokunun qalibi, Makedoniya Kubokunun qalibi, "Levadiya" (Estoniya), "Mika" (Ermənistan), Xorvatiya klubu, "Domjale" (Sloveniya), "Llanelli" (Uels), "Krusaders" (Şimali İrlandiya), "Juvenes Dogana" (San Marino), "Floriana" (Malta), Lüksemburq Kubokunun qalibi, 1-ci seçmə mərhələnin 25 qalibi
3-cü seçmə mərhələ
"Alaniya" (Rusiya), "Harts" (Şotlandiya), Yunanıstan klubu, Xorvatiya klubu, "Omoniya" (Kipr), Danimarka klubu, Çexiya Kubokunun qalibi, Serbiya klubu, "Atletiko" (İspaniya), "Alkmar" (Hollandiya), "Hapoel" (Təl-Əviv, İsrail), "Brügge" (Belçika), "Sparta" (Çexiya), İtaliya klubu, "Stok Siti" (İngiltərə), "Rapid" (Rumıniya), "Levski" (Bolqarıstan), "Legiya" (Polşa), "Maynts" (Almaniya), Fransa klubu, "Bursaspor" (Türkiyə), "Vitoriya" (Portuqaliya), "Helsinqborq" (İsveç), "Karpatı" (Ukrayna), Avstriya Kubokunun qalibi, İsveçrə klubu, Belarus Kubokunun qalibi, "Senika" (Slovakiya), "Stromsqodset" (Norveç), "Sliqo Rovers" (İrlandiya), 2-ci seçmə mərhələnin 40 qalibi
Pley-off mərhələsi
"Tottenhem", "Birmingem (hər ikisi İngiltərə), "Sevilya", "Atletik" (hər ikisi İspaniya), İtaliya Kubokunun qalibi, "Latsio" (İtaliya), "Şalke", "Hannover" (hər ikisi Almaniya), Fransanın 2 klubu, "Spartak" (Moskva), "Lokomotiv" (hər ikisi Rusiya), "Metallist", "Dnepr" (hər ikisi Ukrayna), Rumıniya Kubokunun qalibi, "Vasluy" (Rumıniya), "Sportinq", "Braqa" (hər ikisi Portuqaliya), "PSV Eyndhoven" (Hollandiya), "Beşiktaş" (Türkiyə), Yunanıstan Kubokunun qalibi, İsveçrə Kubokunun qalibi, "Anderlext" (Belçika), "Nordselland" (Danimarka), "Seltik" (Şotlandiya"), Bolqarıstan Kubokunun qalibi, 3-cü seçmə mərhələnin 35 qalibi, Çempionlar Liqasından gələn 15 komanda


Tarix: 04.12.2014 / 17:10 Müəllif: Aziza Baxılıb: 86 Bölmə: Futbol