beyaz.az

Haqqinda.az

Axtardığın haqqında - Hər gün yeni məlumat öyrən

Azərbaycan Kommunist Partiyası Mərkəzi Komitəsinin birinci katibləri

Sergey Kirov (24 iyul 1921-yanvar 1925)
Ruhulla Axundov (1925-1926)
Levon Mirzoyan (21 yanvar 1926-5 avqust 1929)
Nikolay Gikalo (5 avqust 1929-5 avqust 1930
Vladimir Polonski (5 avqust 1930-yanvar 1933)
Ruben Rubenov (7 fevral 1933-10 dekabr 1933)
Mircəfər Bağırov (15 dekabr 1933-6 aprel 1953)
Mirteymur Yaqubov (6 aprel 1953-12 fevral 1954)
İmam Mustafayev (16 fevral 1954-8 iyul 1959)
Vəli Axundov (10 iyul 1959-14 iyul 1969)
Heydər Əliyev (14 iyul 1969-3 dekabr 1982)
Kamran Bağırov (3 dekabr 1982-21 may 1988)
Əbdürrəhman Vəzirov (21 may 1988-20 yanvar 1990)
Ayaz Mütəllibov (25 yanvar 1990-14 sentyabr 1990)


Tarix: 07.01.2015 / 12:40 Müəllif: Feriska Baxılıb: 31 Bölmə: Erkən tayfa ittifaqları və dövlət qurumlari